Ви є тут

Різновиди шаф-купе. Що вибрати?

Сучасні шафи-купе виготовляють в різних варіаціях. Вони стали практичним і модним предметом меблів, призначеним для зберігання речей, книг, побутових приладів. Залежно від функціональності приміщення, його площі і особливостей планування можна підібрати таку шафа-купе, яка доповнить існуючий інтер'єр і стане його елементом.

Види шаф-купе

Шафа-купе може бути як корпусною (нагадує традиційну шафу), так і вбудовану. Ви можете значно заощадити, відмовившись, приміром, від задньої і бічних стінок шафи. Адже вбудована шафа-купе дозволяє це зробити. ЇЇ конструкція передбачає використання будівельних конструкцій(підлоги, стін, стелі) як верхні, бічні, нижні і задні стінки. Форма і розмір шафи повинні відповідати параметрам того місця, де встановлюватиметься шафа. Кріплення складових частин до стелі, стін і підлоги має бути жорстким.

Вбудована шафа-купе допомагає легко сховати дефекти планування, а також ефективно заповнити не корисні на вигляд проєми. ЇЇ можна встановити в нішу або отвір. До недоліків таких конструкцій варто віднести неможливість переміщення шафи на інше місце.

Корпусна шафа-купе, на відміну від вбудованої, нагадує звичну шафу. Вона має свої стінки, стелю і підлогу. Чіткою особливістю є наявність розсувних дверей і зручна організація всіляких шухлядок, поличок і вішалок. Корпусну шафу-купе можна пересувати або переносити в інші кімнати, а також забирати з собою при переїзді.

При виборі шафи-купе важливо враховувати розмір і планування приміщення. Залежно від цих чинників слід підбирати один з існуючих варіантів - діагональна шафа, діагонально-кутова, вбудована, діагональна з антресолями і тому подібне. Для зміни форми приміщення і надання інтер'єру оригінальності часто використовують нестандартні варіанти шаф-купе.

Шафа-купе в інтер'єрі

Меблі здатні моделювати простір приміщення, задавати стиль інтер'єру і атмосферу в цілому. Особливе місце відводиться шафі-купе. Вона має бути органічно вписана в наявний простір, при цьому не порушувати пропорцій кімнати і виконувати свої функції. Шафа-купе для передпокою або коридору має бути практичною, тоді як шафа для вітальні має бути стильною і нарядною. Шафа-купе для спальні краще вибирати відповідно до стилю приміщення, колірна гамма має бути спокійною. А ось для дитячої кімнати підійде яскрава і незвичайна шафа. Шафа-купе для робочого кабінету - це, передусім, суворість і виразність ліній, діловий стиль і поєднання тонів.

Основним елементом дизайну шафи є двері. Вони можуть бути виконані з дзеркала, скла, плити ДСП і інших матеріалів. У темному і невеликому приміщенні відмінно буде виглядати дзеркальна шафа-купе, в інтер'єрі стилю хай-тек - скляна або металева шафа.

Матеріали для шафи-купе

Виробники використовують різноманітні матеріали при виготовленні шаф-купе. Благо новітніх технологій виробництва дозволяють це робити. Відносно недорогим матеріалом вважається ламіноване ДСП. Також використовується дорожче натуральне дерево. У обробці застосовують метал, скло, мозаїку і інші матеріали. Кращим варіантом при виборі розсувної системи для шафи - буде розсувна система Командор.

Усередині шафа-купе може бути спроектована по-різному. Залежно від своїх переваг ви можете вибрати шафу, в якій переважають полиці або вішалки. Останні, у свою чергу, можуть бути фронтальними або торцевими. Сучасна шафа-купе доповнюється такими елементами, як кошики для взуття, лотки для білизни, вішаки для краваток і брючниці. Також існують багаторівневі системи зберігання, що працюють завдяки підйомному механізму.

© 2023 Komandor Україна, офіційний сайт Всі права застережено.