Хоча нам може здаватися, що про дизайн кухні відомо майже все, є декілька аспектів, які варто врахувати ще до початку облаштування однієї з головних кімнат у домі. На що необхідно звернути увагу до перед тим, як приступити до ремонту чи проектування нової кухні?
Перший і найважливіший крок — визначення бюджету робіт. Встановлення фінансових меж допоможе вибрати відповідні інструменти та матеріали, необхідні для реалізації планованих робіт. Наступний вагомий етап — створення проекту із дотриманням принципів кухонної економіки. Дизайнер повинен врахувати безліч деталей, аби запропонувати проект, що буде тішити господарів зовнішнім виглядом і зручністю у щоденній експлуатації.
Поділ на зони
Кожен кухонний простір повинен складатися з 5 умовних частин: зони запасів, зони зберігання, зони миття, зони попередньої підготовки продуктів і зони безпосереднього приготування їжі. Розташування зон має бути послідовним: за годинниковою стрілкою, якщо кухнею здебільшого користуються праворукі люди, або проти годинникової стрілки — якщо ліворукі. Важливо враховувати дистанції між кухонними зонами і розміщення так званого “робочого трикутника”, що складається з холодильника, раковини та плити. Для максимально функціональної кухні оптимальні відстані між окремими частинами робочого трикутника повинні знаходитися в діапазоні: 120-210 см — від холодильника до умивальника, 120-210 см — від умивальника до плити, 120-270 см — від плити до холодильника. Надто малі відстані між плитою і раковиною, а також між раковиною та холодильником, створюють багато незручностей.
Ефективним вирішенням цього питання стане острівне розміщення кухні, яке доцільно застосовувати при великій площі кімнати. З обох сторін від умивальника виділяють місце для стільниць, призначених для обробки продуктів або розміщення готових страв.
Для зручності у користуванні кухнею важливою є висота стільниць. Фахівці стверджують, ця величина повинна знаходитися в межах 10-15 см нижче висоти ліктів, з допустимими відхиленнями на кілька сантиметрів — якщо кухнею користуються декілька людей.
Функціональні вирішення
Вагому роль в кухні виконує “горизонтальне планування”. У навісних шафах на верхніх і нижніх полицях краще розміщувати предмети, які використовуються рідко. Правильне розташування кухонного приладдя спростить щоденну кухонну роботу і прискорить пошук потрібної речі. Варто також подумати про встановлення функціональних і містких висувних шухляд, які допомагають краще організувати простір.
Велике значення для комфортного облаштування кухні має хороше освітлення. Для робочих поверхонь варто передбачити додаткове джерело світла. Слід скористатися різними видами флуоресцентних ламп або світильників LED, які можна інсталювати безпосередньо над стільницями.
Скористайтеся допомогою експертів
Найкраще рішення для створення кухні вашої мрії — звернутися за допомогою до експертів з дизайну, котрі запропонують вам індивідуальний проект сучасного облаштування кухні. Досвідчений дизайнер порадить, як розмістити меблі, побутову техніку і кухонні приладдя, — все для того, щоб щоденне користування ними було максимально зручним і приємним.