Ви є тут

Організація простору. Вибір кольору кімнати

Як відомо, колір - це хвиля різної довжини. Кожна хвиля розпізнається різними частинами мозку. Сприйняття кольору залежить від його спектру та психофізичного стану людини. Колір і світло впливають на наші настрій, самопочуття і фізіологію. Звичайно, кожен з нас має свої вподобання відносно кольорів, але всі вони по-різному впливають на нас. Проте, ми не радимо одразу фарбувати Вашу кімнату в улюблений колір, спочатку уявіть собі, як вона може виглядати…

Насамперед, проаналізуйте, скільки світла потрапляє в дану кімнату. Все залежить від розташування приміщення відносно сторін світу. Ба навіть упродовж дня світло у Вашій кімнаті буде змінюватись. Якщо поспостерігати за відтінками в кімнаті, які з’являються протягом дня, то можна зауважити такі зміни: зранку переважає рожевий, в обід - голубий, а ввечері - пурпурово-червоний.

На колористику помешкань впливає і географія. Наприклад, у хмарних і дощових містах Великобританії чи Швеції надзвичайно мало сонячних днів в році, відповідно - і в оселях мало природного світла, що зумовлює похмурі тони в оселі. Саме з північних країн і походить так званий скандинавський стиль. Його особливості: великі вікна, білий колір стін і окремі яскраві акценти в інтер’єрі.

Момент, на який варто звернути увагу - це тип фарби: матовий чи глянцевий. Матові фарби поглинають світло, але додають глибини і м'якості, а от глянцеві фарби - навпаки: відбивають світло і привертають до себе увагу. Також при виборі кольору зважте на площу кімнати.

Найбільше на колір впливає світло. Отож розглянемо, де саме знаходиться Ваша кімната. Східні та північні кімнати отримують менше сонячного світла, тому вони видаються холодними і темними. Південні та західні - отримують більше сонячного світла.

Ще відзначте собі, для чого використовується приміщення, які функції виконує. Це кімната для відпочинку, сну чи для того, аби зібрати всю родину? Загалом, усі ці нюанси і впливатимуть на вибір кольору кімнати.

Насичені кольори підходять для кімнат, які мало використовуються. Наприклад: гардеробні, вітальні, кухні…

У синій кімнаті людина розслабляється, почувається комфортно і спокійно, а от у червоній - відчуває напругу, усі її життєві ритми пришвидшуються. Проте, більшість людей є доволі консервативними у виборі кольору кімнат. Фаворитом є бежевий колір, але чому б не додати трохи кольору в наші приміщення?

Спочатку «приміряйте» колір. Для цього зафарбуйте невеличку ділянку стіни в кутку. Таким чином, Ви одразу зможете оцінити, як відбиватиметься світло і виглядатимуть тіні. Фарбу нанесіть двічі, щоб не проглядалась стіна.

Якщо ж потрібно «оживити» кімнату, то скористайтесь контрастними кольорами. Що це за кольори? Усі відтінки, які знаходяться один навпроти одного в кольоровому спектрі, і є контрастними, тобто синій контрастний для жовтого, оранжевий - для пурпурового, червоний - для зеленого. Розмістивши поряд контрастні кольори, Ви підсилите їх насиченість.

Важливим є пейзаж за вікном, адже колір навколишнього середовища теж взаємодіє з кольором кімнати.

Отож, які емоції викликають в нас основні кольори? Давайте узагальнимо:

  • Червоний - яскравий, пристрасний, кров, війна, вогонь;
  • Рожевий - ніжний, романтичний, наштовхує на мрійливість;
  • Оранжевий - бадьорий, радісний, стимулює апетит;
  • Жовтий - сонячний, оптимістичний, проте у великих кількостях може викликати роздратування і спровокувати сварку;
  • Зелений - природний, налаштовує на збалансованість та гармонію;
  • Блакитний - заспокоює та заколисує.

До прикладу, голубий колір використовують для зафарбовування космічних кораблів, таким чином, простір видається більшим. А в закладах швидкого харчування в інтер'єрі переважають теплі та яскраві тони (оранжевий, червоний, жовтий) - для того, щоб відвідувачі, швидко підкріпившись, не затримувались в кафе. Це доводить, що колір дійсно впливає на наш настрій.

Колір впливає на архітектуру приміщення. Якщо кімната має достатньо велику висоту, то потрібно візуально опустити стелю, пофарбувавши її і багет (частину стіни) в насичений колір. Таким чином, кімната видаватиметься більш затишною.

Зробіть яскраві акценти в кімнаті - кольорові блоки, а решті простору надайте нейтрального тону.

Отже, враховуючи розміщення кімнати, її призначення та пейзаж за вікном, можна обирати колір і супутні відтінки. Втілюйте свої мрії та створюйте неповторний дизайн оселі.

© 2024 Komandor Україна, офіційний сайт Всі права застережено.