Ви є тут

Функціональне зонування житла

Запахи і звуки, що проникають з кухні до всієї квартири, неправильно розділені зони роботи і відпочинку, незручні проходи між кімнатами, невпорядкованість речей і предметів у помешканні, відсутність достатньої кількості місця для прийому гостей — мабуть, кожен з нас стикався з подібними проблемами. Отож сьогодні ми розповімо, як правильно організувати простір, щоб оселя відзначалася елегантністю, сучасністю, функціональністю і комфортом.
Навіть невелика квартира ховає у собі потенціал. Іноді достатньо лише грамотно облаштувати простір за допомогою добре знаних за своєю практичністю шаф-купе або стелажів. В інших випадках доцільним буде використання більш сучасних рішень для поділу простору, наприклад, перегородок, розсувних або підвісних дверей. "Створення комфортної домашньої обстановки на щодень можливе навіть у малогабаритному помешканні завдяки зонуванню приміщень. У кожній оселі має бути денна зона (вітальня), нічна (спальня) і місце для кухні", - переконує Моніка Щесни, дизайнер компанії Komandor. При облаштуванні кімнат слід пам'ятати про функціональність кожної зони і загальний зовнішній вигляд житла.

Розсувні двері — універсальне рішення

"Хоча двері купе найчастіше асоціюються з конструкціями шаф та гардеробних, це не є їх єдиним застосуванням", – стверджує Катажина Драбік, спеціаліст компанії Komandor. "Пересувні двері можна використовувати для нестандартного облаштування помешкання: поділу приміщення на зони, як-от: кухня-їдальня, вітальня-спальня, спальня-гардеробна тощо," – додає Моніка Щесни. Це безпрограшний варіант і з точки зору практичності, і з точки зору створення неповторного інтер'єру, оскільки вибір матеріалів для оздоблення надзвичайно широкий. Навіть масивні на вигляд двері легко пересуваються по верхніх і нижніх рейках-напрямних. Ще однією перевагою таких розсувних систем є їх відносно невелика ширина, в результаті чого вони суттєво економлять простір.

Якщо у вашому помешканні кухня відкритого типу, але при цьому ви хочете зберегти поділ простору між кухнею та їдальнею, необхідно переглянути функціональне зонування кімнати. У такому разі найкращим рішенням стануть підвісні або пересувні двері. Завдяки цьому є змога розділити одне велике приміщення на два менших без втрати функціональності кожного з них. Таким чином, простором кожної з новоутворених кімнат ми зможемо користуватися залежно від ситуації і потреби. При необхідності можна об'єднувати кухню і вітальню або розділяти, особливо коли готується їжа.

Підвісні двері — ідеальне рішення для міжкімнатних перегородок.

Особливості системи дозволяють встановити двері без нижньої рейки, що забезпечує неушкодженість підлогового покриття. Ви можете обирати різне наповнення для кожної сторони фасаду. Двері, що розділяють вітальню і спальню чи кухню та їдальню можуть з одного боку, для прикладу, мати наповнення із плити, а з іншого — з фарбованого скла. Наповнення також може бути однорідним, виконаним, наприклад, із дзеркала, яке оптично збільшує простір. Застосовування скла молочного кольору або матового скла (що найчастіше використовується для розділення кухні і комірчини) дозволить легко контролювати вміст підсобного приміщення, а також усувати надмір речей з кухонного простору. Ще один оригінальний варіант — складано-пересувні або, іншими словами, двері-половинки, які можна в будь-який момент скласти. Складано-пересувні двері — це чудовий спосіб оптимально організувати простір та надати інтер'єру вишуканості. Застосування таких дверей сподобається людям, які особливо цінують порядок та комфорт.

Важливі зони

У кожному домі має бути місце для відпочинку, проведення часу із близькими та прийому гостей. Найчастіше таку функцію виконує вітальня. Ось чому дуже важливо, щоб ця кімната була просторою, зручною та затишною. Якщо вітальня об'єднана з передпокоєм або іншим приміщенням, можливо зробити так, що головна кімната віднайде нове застосування: при з'єднанні з їдальнею вітальня стане ідеальним місцем для прийому гостей, а з коридором — полегшить пересування по квартирі.

Розділити простір можна також і за допомогою стелажа, книжкової шафи чи ширми-перегородки. Таке вирішення має очевидні переваги: конструкції можна легко складати і переміщати на інше місце. До того ж, виробники пропонують безліч варіантів оформлення таких аксесуарів.

Більшість жінок мріє про окрему гардеробну, але це не завжди можливо з огляду на обмежену площу квартири. У такому разі найоптимальнішим рішенням буде замовлення місткої і зручної шафи-купе. Сучасні конструкції шаф спроектовані таким чином, щоб комфортно зберігати не лише одяг, а й побутову техніку, господарський інвентар і різноманітні домашні предмети. 

© 2024 Komandor Україна, офіційний сайт Всі права застережено.