Ви є тут

Як перетворити нестандартні місця в квартирі на додатковий простір для зберігання речей

Простір під сходами чи ванною, проблематичні скоси, вузькі ніші та комірчини, невикористані місця в кухні... Виявляється, навіть невеликі квартири ховають в собі великий потенціал і реальні можливості облаштувати простір практично та функціонально. Хороша ідея, трохи терпіння і зусиль — і ви отримаєте нове життя для важкодоступних куточків вашої оселі.

Основні завдання, що виникають під час ремонту квартири чи дизайну нового житла: як красиво та функціонально облаштувати головні кімнати в домі: вітальню, спальню, кухню та дитячу. При цьому необхідно пам'ятати, що вдало спроектоване — це житло, що містить достатню кількість місця для зберігання одягу, спортивного інвентарю, побутової техніки та інших речей. 

Ідеальний порядок — вже з порогу

З перших хвилин перебування у передпокої в гостей складається перше враження про власників житла. Функціональне і привабливе облаштування невеликого коридору — завдання не з найлегших. Для уникнення перевантаження простору варто замислитися про встановлення шафи-купе, розміри якої будуть залежати від наявної площі. Пересувні двері — практичне рішення для кімнат, в яких обмаль місця для звичайних розкривних дверей. Шафу-купе можна монтувати як в нішу, так і вздовж цілої стіни. В коридорі для розсувних дверей часто використовується цікаве дзеркальне наповнення, яке візуально збільшує простір і надає кімнаті оригінального вигляду. Таким чином, шафа-купе стає ідеальним рішенням для підтримання порядку і функціонального використання площі передпокою.

Простір під сходами

Перед власниками дворівневих квартир або великих будинків досить часто постає питання: як використати простір під сходами, особливо якщо сходинки мають суцільну поверхню. Така площа може стати додатковим місцем для зберігання верхнього одягу або рідковживаних речей. Якщо сходи розташовані у вітальні, непогано організувати під нею ще одну зону для відпочинку або домашню бібліотеку.

Кухня як місце зберігання багатьох предметів

Рідковживане кухонне приладдя, малу побутову техніку і господарські предмети найкраще зберігати у спеціально відведеній комірчині. Як бути, коли бракує місця для її організації, і єдиний доступний простір для розміщення усього господарського інвентарю — площа самої кухні, до того ж, невеликої? У такому разі варто замислитися про максимально корисне використання наявного простору.

В малогабаритних кухнях важливу роль грає стільниця.

Якщо є потреба збільшити корисну площу цієї поверхні і зробити кухонну роботу більш комфортною, можна замовити додаткову висувну стільницю. Непрактичні вузькі куточки можна використати для нешироких висувних шухляд, в яких добре зберігати місткості з харчовими додатками та побутові хімічні засоби.

З огляду на невеликі площі ванних кімнат дедалі частішають випадки розміщення побутової техніки (пральних машинок, пристосувань для сушіння одягу) в інших кімнатах чи спеціально обладнаних для цього місцях. Іноді пральну машину розташовують у кухні, передпокої або навіть в шафі в одній із кімнат.

Новий погляд на облаштування мансарди

При правильному підході та грамотному дизайні мансардні приміщення можна використовувати як повноцінні кімнати. Сучасні прийоми облаштування житла дозволяють організувати на мансарді практично будь-яку кімнату. Вітальня чи спальня, кухня чи дитяча, кабінет чи бібліотека — з продуманим дизайном і якісними меблями кожна кімната буде виглядати органічно і привабливо. З урахуванням специфіки мансардного приміщення оптимальним рішенням буде вибір меблів на замовлення, зокрема вмонтованих. Ось наприклад, шафу-купе можна зробити частково з дверима зі скосом і вбудувати в незаповнену нішу — таким чином ви підкреслите особливості приміщення і заповните кімнату оригінальним і практичним виробом.

© 2024 Komandor Україна, офіційний сайт Всі права застережено.