Ви є тут

Колористика 2015: данина моді чи лейтмотив дизайну

У нашому матеріалі ми дізнаємося, які відтінки будуть популярними у 2015, спробуємо розібратися, які правила диктує сьогоднішня мода та які кольорові поєднання найкраще обирати для декорування житла.

Світ моди і дизайну дедалі частіше переплітаються, диктуючі спільні засади стилю, правильного смаку і актуальних кольорових тенденцій.

Висока мода все відчутніше впливає на особливості оформлення наших осель. Чимраз більше архітекторів і дизайнерів інтер'єрів черпають натхнення власне з колористики і стилістики провідних модних показів. Найцікавіше те, що ці два окремих світи все тісніше переплітаються, взаємно доповнюючи один одного. Аби дізнатися, які кольори будуть актуальними у 2015 році, варто завітати на найважливші події зі світу моди.


Фаворити моди: зелений, блакитний, рожевий і фіолетовий

За прогнозами модних кутюрьє, найбільш актуальними у новому році будуть зелений, синій, рожевий та фіолетовий. Пропоновані у 2015 кольори мають надихати на створення оригінальних проектів, унікальних дизайнів та сміливих композицій. Останньою тенденцією, яка стає дедалі популярнішою, є монохроматичне облаштування житла, тобто оздоблення інтер'єру в одному кольорі.

Зазвичай вподобаний колір обирається за основу композиції, а з його відтінками дозволяється експериментувати. Це допомагає уникнути монотонності інтер'єру.

Якщо Ви обираєте облаштування у моно-стилі, необхідно слідкувати, щоб кількість відтінків одного кольору не перевищувала 4-5. Варто також пам'ятати, що різні матеріали по-різному відбивають світло. Тому той самий відтінок виглядатиме інакше на блискучому атласі, бавовняному покритті чи шпалерах.


Огляд колористичних тенденцій

Вже кілька років поспіль пастельні кольори — переважаюча класика на всіх модних показах. Ментоловий, блакитний, рожевий і фіолетовий присутні в колекціях найвідоміших модельєрів високої моди. В палітрі пастельних відтінків блакитний та бірюзовий впевнено виходять на перший план. Як стверджують стилісти, ці кольори є найбільш делікатними і водночас універсальними. Як контраст до ніжного блакитного, дизайнери пропонують використовувати повний загадковості колір індиго — для впевнених в собі жінок, які люблять бути в центрі уваги. Повертаючись до кольорових трендів минулого року, без сумніву можна стверджувати, що королем літа 2014 був жовтий в різних інтепретаціях: від енергійного лимонного, теплого пісочного, пастельного бананового — до насиченого жовтогарячого. Популярним також було поєднання кольору граніту з перламутровим, сірим, сріблястим і золотистим відтінками. Варто зауважити, що комбінування білого і чорного є актуальним завжди, незалежно від сезонних віянь моди. Відповідно до пануючих на міжнародних показах колористичних тенденцій, ексклюзивний виробник фарб, компанія Benjamin Moore, презентувала палітру майбутніх модних кольорів (Color Trends 2015 Moore): понад 23 відтінки, що будуть актуальними у 2015 році. Серед них переважають різні відтінки блакитного, зеленого, фіолетового та рожевого. Фаворитом року представлено Guilford Green HC-116 — делікатний колір суміші пастельного салатового та глибокого оливкового, що ідеально пасуватиме до сучасних монохроматичних помешкань.


Однотонний інтер'єр: монотонно чи оригінально?

“Використання одного кольору в оформленні приміщення не означає обмеження лише єдиним його відтінком”, — стверджує Моніка Шченсни, дизайнер інер'єрів компанії Komandor. — Візьмемо для прикладу синій колір: це не лише пастельний блакитний, але й колір морської хвилі, індиго, паризька блакить, кобальтовий або темно-синій. Завдяки цьому декори та аксесуари в різних відтінках того самого кольору допомагають створити в кімнаті особливий настрій і додають інтер'єру насиченості та глибини. Монохроматичні приміщення виглядають дуже вишукано та елегантно. Таке рішення вподобають сміливі люди з хорошим смаком”. Для того, щоб монохроматичне житло не перетворилося на нудне і безбарвне, слід використовувати відтінки різної насиченості та глибини. Згідно з деякими колористичними теоріями, психологічний вплив на людину чинить не лише колір, але і його інтенсивність.

Зважуючись на одноколірне облаштування оселі, варто використовувати різноманітні фактури в оздобленні стін, меблевих фасадів і тканин. Той самий колір, втілений у різних текстурах і з різним освітленням, буде виглядати зовсім по-іншому. “Щоб інтер'єр не виглядав надто монотонно, варто вибрати один колір в якості основного, — додає Катажина Драбік, дизайнер компанії Komandor. — Вибір базового кольору — одне з найважливіших рішень, від якого будуть залежати подальші дії. Зупиняючись, наприклад, на зеленому, використовуємо пастель для оздоблення стін, а більш насичені відтінки — для декорування меблів та графічних зображень на фасаді шафи. Загальну композицію можна довершити за допомогою яскраво-зелених подушок та інших аксесуарів.”


Який колір обрати?

Чотири кольори, що будуть модними в наступному році: зелений, синій, рожевий і фіолетовий, не обов'язково мають належати до наших улюблених барв. Перш за все, колористика інтер'єру залежить від особистих уподобань. Перед прийняттям остаточного рішення варто пригадати, який вплив здійснюють кольори на наше сампочуття.

Тепла кольорова гама (червоний, оранжевий) створить в кімнаті затишок. Червоний колір є міцним енергетиком, бадьорить і піднімає настрій, але також може викликати агресію. Тому не рекомендується його застосовувати для домашніх та офісних кабінетів. Натомість, впевнено можна використовувати червоний для оздоблення кухні чи їдальні — подібно до оранжевого, він підвищує апетит. Пастельний рожевий заспокоює та умиротворяє. Жовтий колір робить приміщення світлішим, тому його варто використовувати для кімнат, що знаходяться з північної сторони. Різні відтінки жовтого позитивно впливають на психічне здоров'я мешканців дому. Холодні кольори (зокрема, блакитний) не варто застосовувати для приміщень, розташованих з півночі, де бракує сонячного світла. Синій і його відтінки налаштовують на спокій, але водночас у надлишкових кількостях провокують меланхолійний настрій, тому використовувати його доцільно для облаштування спальні, але не кухні чи їдальні. Темний фіолет найкраще підходить для декоративних елементів в інтер'єрі, а світлий — для оздоблення більших поверхней, наприклад, стін. Зелений містить велике розмаїття відтінків: від холодних до теплих. Холодні тони зеленої барви сприяють релаксації (найкраще пасуватимуть для оформлення ванної кімнати або лаунж-зони в домі, вітальні, кімнати для відпочинку), а теплі — оптимальний варіант для зимових садів, оранжерей, передпокоїв та сходових кліток. Сірий — нейтральний колір, він є тлом для інших барв, а також для розміщення кімнатних рослин. Бежево-золотисті і коричневі відтінки дарують відчуття тепла. Пастельний бежевий настільки універсальний, що може використовуватися практично у будь-якому інтер'єрі. Коричневий найкраще обирати для оздоблення кабінету, натомість, не варто його застосовувати для облаштування спальні. Білий та молочний кольори є найчастіше вживаними — органічно поєднуються з більшістю відтінків, а додатково — відбивають світло і візуально збільшують приміщення.

© 2019 Komandor Україна, офіційний сайт Всі права застережено.