Є певні правила організації простору приміщення, які Ви зможете застосувати в дизайні власної оселі. Існують причини, чому ці правила працюють. Все базується на тому, як ми думаємо, відчуваємо і бачимо.
Кімната з високою стелею завжди викликає відчуття збільшення простору. Зазвичай велика кількість простору свідчить про багатство. Бажання мати в своєму розпорядженні більше простору спонукає нас рухатись по драбині нерухомості все вище і вище. Та на жаль, реальність така, що ми не живемо у великих оселях. Більшість з нас живе в будинках, споруджених у 50-их роках і до сьогодні. Тобто це означає, що наші оселі невеликі і мало освітлені. Отож, якщо у Вас немає можливості фізично посунути стіну, то радимо скористатися порадами, які візуально збільшать простір.
Насамперед, виносимо усі речі з приміщення для того, щоб мати чітке уявлення про реальну кількість простору. Підбираємо потрібний колір стін. Що впливає на визначення правильного відтінку фарби, Ви дізнаєтесь зі статті «Вибір кольору кімнати». Велика кількість речей візуально зменшує кімнату, тому варто позбавитись зайвих. Те ж саме стосується меблів - вони розділяють простір і створюють кордони між підлогою, стелею та стінами. Порожня пофарбована кімната здається значно більшою. Зрозуміло, що жити в мінімалістичних умовах складно, тому в нас є багато супутніх речей: телевізор, комп’ютер, дитячі іграшки, меблі… І часто та сама кімната виконує безліч функцій: ігрове приміщення, гостьова кімната, робочий кабінет тощо. В таких кімнатах речі, кольори та різноманітні орнаменти конфліктують між собою. Отож далі ми поговоримо, як досягнути гармонійності у приміщенні без втрати його просторовості.
Існують практичні хитрощі, які здатні оптично «розсунути» стіни. Зайдіть в кімнату. Проаналізуйте, для чого призначені всі речі, які тут знаходяться. По можливості - позбавтесь речей, які Вам більше не знадобляться. Дизайнери стверджують: проблему значної кількості речей можна вирішити за допомогою сучасних містких шаф та декоративних скринь, на яких до того ж можна сидіти. Таким чином Ви уникнете гармидеру, і кімната стане охайнішою. У випадку невеликої висоти приміщення, уникайте текстур та яскравих кольорів на стелі, бо вони притягуватимуть погляд. Рекомендуємо світле підлогове покриття, яке б добре віддзеркалювало світло і не поглинало його.
Розміщення підлогового покриття та забарвлення стін теж мають значення:
- діагональні лінії на підлозі підсилюватимуть сприйняття ширини;
- горизонтальні ж лінії збільшують глибину і довжину;
- вертикальні лінії на стінах відводять погляд вгору, підсилюючи відчуття висоти;
- горизонтальні лінії, а також картини, карнизи - зменшують висоту, але візуально збільшують ширину;
- яскравий колір в глибині кімнати збільшує ширину;
- кольорові стіни по довжині кімнати створюватимуть ефект коридору;
- відповідно, яскравий колір на стелі чи підлозі, так само як і текстури - зменшуватимуть відчуття простору, поглинатимуть світло.
При незначній площі кімнати рекомендуємо акцентувати увагу на одній картині великого розміру. Споглядаючи на неї, Ви не помічатимете, наскільки низька стеля і де знаходяться кути кімнати. Максимум світла - одне з головних правил для візуального збільшення простору.
Вікна є нашим зв'язком з навколишнім середовищем. Та скло і світло потребують відповідних коштів і вважаються предметом розкоші.
У ХХ столітті відбувся перелом у відношенні до скла. На противагу Вікторіанській епосі, де вікна ховались за шторами, сучасники активно запускають світло всередину кімнати. Приміщення з великою кількістю скла завжди залишаються сучасними. Та як Ви вже переконались, навіть невеликі кімнати мають потенціал. Ще одна порада: якщо є можливість, розмістіть за вікном об’єкт, який буде привертати погляд — наприклад, декоративне дерево.
Так Ваш погляд буде постійно зосереджуватись на пейзажі за вікном — таким чином, простору стає більше, бо оглядовість краща. Як відомо, основні архітектурні стандарти створювались відповідно до пропорцій ідеального людського тіла. В маленьких приміщеннях ми почуваємо себе замкнутими, а у надто великих — вразливими. Нам комфортніше сидіти під стіною, адже наш тил є прикритий, — таким чином ми можемо контролювати поглядом весь простір навколо. Тому великі приміщення доцільно розділяти на секції за допомогою перегородок. З усіма тонкощами зонування приміщень Ви можете ознайомитись в розділі сайту Перегородки.